html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Rozhovor s "The Sharper Me"

Perfektně upraveného, v dobře padnoucím saku. Takto můžete každý den potkat Gyasi Haynese. Tedy pokud žijete jako on v Kalifornii, kde vedle svého zaměstnání radí svým klientům co na sebe.


Outfit pro muže


Jak se tvůj styl vyvíjel?

Už když jsem byl malý kluk v New Yorku, máma mi často říkala, že mám cit pro to vypadat dobře. Vždycky jsem se ze školy vrátil do puntíku upravený a čistý. Postupně jsem si vytvořil vlastní styl, který byl hodně ovlivněn našim přesunem na jih USA.

Hledal jsi vždycky dobře padnoucí oblek a košili?
Ano, to, jak mi padne oblečení, je vždycky důležité. Čím jsem byl starší, tím víc jsem si uvědomoval, že se lidé o mě víc zajímají díky tomu, jak mi padne oblečení. Je to skvělý začátek konverzace. Spoustě lidí chybí ten cit pro detail a ‚fit‘. To Vás ale vždy odliší.


Outfit pro muže

Outfit pro muže

Hnědé pánské boty


Je pro tebe těžké sehnat dobře padnoucí oblek v konfekci?

Mám naštěstí konfekční postavu, takže ne. Ale musím ti říct, už nějakou dobu nosím košile a obleky na míru a nevím, jestli bych se uměl vrátit ke konfekci. Nosit košili a oblek přesně takové, jaké chceš, na to se lehce zvyká. Kupuju si míň věcí, ale kvalitních.

Takže si necháváš vždy šít oblečení na míru?

Ne vždycky. Někdy se mi povede najít kousky z konfekce, které se mi hodí. Ale je pro mě jednodušší zvolit metodu na míru. Můžu si například vybrat látku, barvu, střih saka a taky širší špičaté klopy, které mě teď momentálně hodně baví. Stanu se tak návrhářem a autorem svého stylu. Jinak bych si musel vybrat něco, co je dostupné z nabídky designéra.

Jak ráno dáváš dohromady svůj outfit? Začínáš někdy s doplňky?

Záleží na tom, v jaké náladě se probudím. Někdy začnu ponožkami a kalhotami, někdy zase vyberu jako první kravatu nebo kombinaci kravata/košile.


The Sharper Me

Hodinky Daniel Wellington

Modré pánské sako


Co jsou podle tebe tři nezbytnosti v pánském šatníku?

To je dobrá otázka. Skvěle padnoucí oblek, boty k obleku a doplňky a modré džíny bez výrazného prošívání. Na těchto základních komponentech se dá dobře stavět. Ženy se třeba často u mužů soustředí na boty, hodinky a úpravu vlasů a vousů. Když tyto tři věci sedí, všechno ostatní do sebe zapadá mnohem lépe. Podle tohoto pravidla jsem se taky naučil řídit.

Kdy jsi začal uvažovat o tom být osobní stylista a proč?

Na vysoké mě hodně zajímalo holičství. Kamarádi mě začali žádat nejen abych je ostříhal, ale i o stylingové rady. Tak jsem se začal zabývat zkoumáním, co pro mě znamená pojem dobře oblečený muž.


Outfit inspirace pro muže

Outfit inspirace pro muže


S čím mají tví klienti většinou problémy?

Spousta mých klientů neví co přesně si obléct a na jakou příležitost. Jiní mají problém s nošením věcí, které už mají.

Můžeš nám trochu přiblížit práci s klientem?

Mám jednoduchý proces, jak pro klienta najít optimální směr na základě jeho životního stylu. Dávám si záležet na tom, aby mu všechno oblečení dokonale padlo a vypadalo co nejlépe. Zkoumáme taky, co přesně má ve skříni. Potom můžeme vyrazit na nákup a doplnit co je třeba.


Outfit inspirace pro muže

Outfit inspirace pro muže


Gyasiho "The Sharper Me" můžete sledovat na jeho Instagramu.