html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Prostě můj styl

Christian, náš věrný fanoušek a nadšenec pánských doplňků je majitelem ohromné sbírky kapesníčků a kravat. Zajímalo nás, jak tato vášeň začala a tak jsme ho trochu vyzpovídali.


Outfit pro muže


Proč ses rozhodl psát blog?

Spousta lidí mi říká, že mám unikátní styl. Nejsem si jistý, jestli s tím souhlasím. Spíš bych řekl, že je odlišný, ne unikátní. Unikátní je jednorožec s robotickýma nohama, který umí očima střílet lasery a zas tak boží nejsem. Myslím si ale, že v dnešní době až příliš často z módy mizí zábava. Začít s blogem byl způsob, jak tu zábavu v oblékání udržet. I když by byl jenom pro mě.


Twin kravata paisley


Vyžaduje tvé zaměstnání nosit kravatu a oblek nebo tě to prostě baví?

Do práce oblek a kravatu nosit rozhodně nemusím. Vlastně bych si každý den mohl obléct jedny a ty samé džíny a tričko a nikoho by to nezajímalo. Ale já miluju obleky. Takže bych řekl, že to je prostě můj styl.

Podle tvého profilu na Instagramu to vypadá, že máš obrovskou sbírku kravat a kapesníčků do saka. Jak to všechno začalo? A kolik kousků máš ve skříni (jestli to není tajemství)?

Všechno to začalo tehdy v Tatooine. Ale to bylo kdysi dávno v předaleké galaxii… Počkat, počkat, asi si zase pletu svůj život se Star Wars. Vlastně jsem nosil obleky od mých tří let. Nikdy jsem je vyloženě nepočítal, mám z toho čísla asi i trochu obavy. Když se to číslo rozhodnu ignorovat, tak si můžu kupovat další! ALE, přiznávám, že zaplní celý pokoj. Tedy celý pokoj pro hosty. A kdo by se nechtěl vyspat v posteli pokryté nádhernými kravatami, že? Takže jo. Je jich HODNĚ.


Outfit pro muže


Jak dáváš ráno dohromady svůj outfit? Začínáš někdy doplňky?

Nemám to stoprocentně předurčené, ale většinou začínám kravatou a pak stavím outfit kolem ní. Další si vybírám košili a pak se musím rozhodnout, jestli půjdu do obleku nebo blazeru. Až když rozhodnu tohle… (už tě nudím?) … Tady to začíná být záludné. Pokud mám kravatu a košili s výraznými vzory nebo barvami, pak sako ve většině případů je mít nebude.

A na řadu přichází kapesníček do saka. Tento výběr mi vždycky zabere nejvíc času, protože kapesníčky miluju. Přemýšlím, že bych navrhl design saka, které má čtyři kapsy na kapesníček do saka, abych jich mohl nosit víc najednou. To se bude skvěle prodávat! Když už tedy mám kravatu, košili, sako a kapesníček do saka, rozhoduju se, jestli si vezmu ozdobu do klopy. Když už si nějakou beru, snažím se ji vybrat tak, aby nebyla až příliš nápadná. A z ničeho nic, voila, zrodila se hvězda… nebo abych byl přesnější, dospělý chlap se konečně oblekl.


žlutá kravata a kapesník do sakaCo jsou podle tebe tři nezbytnosti v pánském šatníku?

Spodní prádlo. Boty. A konkrétně v mém případě, brýle. To jsou nezbytnosti mého šatníku pro každý den. Ale tak nějak se mi zdá, že tak jsi to nemyslel. Myslím, že každý gentleman by měl mít alespoň pět pěkných kravat. A tím nemyslím drahých, ale prostě kravat, které chce nosit, i když nemusí. A pak kapesníčky do saka, možná ne tolik, kolik mám já, ale více než jeden. Je dobré mít jeden jednoduchý, pak něco hodně odvážného a něco mezi tím. A pak kabáty. Ne saka, ne blazery, ale kabáty. Myslím pea coaty (kratší double-breasted kabát), klasické kabáty k obleku, trenčkoty, větrovky a tak dál. Ty dokážou džíny a triko proměnit v solidní outfit za každého počasí. A ještě jeden bonus: ne vždycky si chcete dát práci s outfitem, takže podle mě, hlavně v létě, každý by měl mít pár mokasín. Prostě boty, do kterých jenom skočíte a jdete a pořád se budete cítit stylově.


Modré sako a růžová kravata


Často dáváš dohromady výrazné kombinace vzorů a barev. Poutají tvé outfity hodně pozornosti?

Ano. Ale nejsem si jistý, jestli to je těmi outfity nebo jsou lidé zaslepeni tím, jak jsem pohledný… Tím to asi nebude. Ale jo, záleží na věku dané osoby, dostávám komplimenty i kritiku. Je vždycky nepříjemné dostat kritiku, obzvlášť od někoho v obleku o tři čísla větším a kravatě, které chybí už jenom znak „široký náklad“…  Ale takoví prostě rodiče jsou.


Kapesníčky do saka


Christiana můžete sledovat na jeho Instagramu nebo blogu.