html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Množstevní slevy na svatební objednávky

Kravatové spony a jak je nosit

Osvěžte svůj look stylovým doplňkem!


Kravatové spony

Jak nosit kravatovou sponu

Kravatová spona je, kromě své funkční stránky, také skvělým prvkem, kterým můžete ozvláštnit svůj look. Jejím hlavním úkolem je udržet kravatu ve správné poloze při celodenním nošení, hlavně v případech, když na sobě nemáte sako, vestu nebo svetr. Můžete ji nosit jak do formálního obleku, tak k džínám a košili na osvěžení pracovního looku v kanceláři.

S našimi barevnými kravatovými sponami navíc získáte spoustu možností, jak svému outfitu dodat osobitý styl.


Kravatová spona


Co je potřeba vědět?

Pro dokonalý dojem se stačí řídit několika základními tipy.

Spona by neměla přesahovat přes celou šířku kravaty. Optimální je, aby končila někde v polovině nebo třech čtvrtinách její šířky. Naše kravatové spony mají optimální délku pro kravaty, které mají v nejširším místě 6-7,5 cm. Záleží ale taky na střihu jednotlivých kravat.

Doporučujeme sponu umístit mezi třetí a čtvrtý knoflík na košili. Ve většině případů je to optimální poloha a docílíte toho, aby spona byla viditelná i při zapnutém saku. Pokud by byla příliš vysoko, nebude už plnit svou funkci a naopak při umístění spony do spodní části trupu bude celkový vzhled trochu nevyvážený.

umístění kravatové spony


Nezapomeňte, že spona musí být spolu s kravatou připnutá pomocí klipu také ke košili. Jedině tak, bude plnit svůj účel a udrží kravatu na místě.


Spona na kravatu


Jak vybrat barvu

Výběr vhodné barvy spony ke kravatě, košili nebo obleku bude hodně záležet na vaší náladě. Chcete z kravatové spony udělat výrazný prvek celého outfitu nebo se spíš držet při zemi a zachovat vše ve stejných tónech?

Do formálnějšího stylu je dobré držet se neutrálních odstínů jako je hnědá, černá, stříbrná nebo tmavší modrá. Nejjednodušší je kombinovat stejné barvy na kravatě a kravatové sponě. K tmavomodré kravatě tak můžete vybrat modrou kravatovou sponu.


Spona na kravatu


Udělat ze spony více viditelný element je také skvělá volba. Stačí mezi barvami kravaty a spony vytvořit zajímavý kontrast. Stylová je například kombinace tmavěmodré kravaty a oranžové kravatové spony. Bude Vás bavit, kolik nových a zajímavých kombinací se dá pomocí různých barev dosáhnout.

Barevně můžete sponu doladit i k některé z barev kapesníčku do saka, nebo třeba k barvě bot a pásku.


Kravatové spony