html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Množstevní slevy na svatební objednávky

Každý muž má jinou postavu

Bylo by praktické a jednoduché, kdyby se všichni muži „natěsnali“ do nějakých přihrádek. Mohli by si jednoduše vybírat oděvy. Realita mužských postav je však mnohem barevnější. Ve hře jsou najednou výrazně široká ramena těch, kteří tráví každý druhý den ve fitness, nebo drobná až chlapecká postava malých mužů. A co teprve velké břicho, které nejde skrýt pod žádným tričkem a které muži marně vtahují do příslušné dutiny v okamžiku, když se v dohledu objeví žena snů.

Oděvy jsou zde proto, aby dočasně potlačily to, co ukazovat nechcete, a daly vyniknout tomu, co byste rádi ukázali. Slušivě a atraktivně se můžete obléct vždy. Objevte s námi dvě z mnoha dalších typických postav mužů a naučte se, jak a co oblékat, aby vám oděvy slušely.


Smart casual - nová kniha Daniela Šmída


Nejvyšší ze všech – štíhlá vysoká postava

Pokud na většinu lidí okolo vás koukáte ze shora, patrně na vás většina kouká ze spodu. To ovlivňuje to, jak vnímají vaši postavu. Nejvíce vám budou slušet saka bez velkých ramenních vycpávek, v přirozené linii ramen. Sako s jedním nebo dvěma knoflíky nebude dostatečné, nejlépe vám sedne sako tříknoflíkové, jehož první a třetí knoflík nezapínejte. Velmi dobře bude vypadat sako dvouřadové, vždy však dostatečně dlouhé tak, aby krylo váš sed. Dbejte, aby bylo dobře vypasované a neviselo na vás. Pokud vám bude jakýkoli oděv krátký, vaše postava bude vypadat ještě vyšší. Velké kravatové uzly typu Full Windsor vám nebudou slušet podobně jako široké límce u košile. Široké klopy na saku způsobí, že zaniknou vaše ramena, což nechcete. Zvolte sako se špičatými klopami v užší verzi, které ramena opticky rozšíří.

Podobnou službu vám poskytnou obleky s kostkami nebo okny, případně také kostkované košile. Vyhněte se košilím s výraznými svislými proužky. Vaše kalhoty by měly mít správnou délku tak, aby nevytvářely žádné vlnění ve spodní části. Kalhoty s manžetami dole vám opticky zkrátí nohy, což vám bude lichotit. Noste ke kalhotám a saku vestu v jiné barvě, která připoutá pozornost k břichu a vaši výšku opticky rozdělí. Dobrou práci odvede také svetr nebo pletená vesta s Argylle vzorem. Nebojte se pruhů námořnických triček nebo horizontálních vzorů na svetru. Špičky vašich bot ať jsou spíše kulatější, nenoste špičaté boty.


Smart casual - nová kniha Daniela Šmída

Vejcovitá postava – muž s širokými boky

Pokud vám příroda nebo čas prosezený za stolem nadělil úzká ramena a široké boky, je v prvé řadě třeba přizpůsobit vaší postavě šatník. Nenoste velká saka, oversized trička ani mikiny. Velké oděvy vaše boky neschovají, naopak vaši opačně vyváženou postavu ještě zdůrazní. Vaše sako by mělo mít výraznější vycpávky a pečlivě ušitou část v oblasti vašeho pasu. Slušet vám bude sako s jedním rozparkem, protože lépe skryje šířku vašich boků. Volte jednořadé sako s širšími špičatými klopami, které vynesou pohled do výšky vašich ramen, úzké klopy se k vám nehodí. Rukávy saka volte kratší, ať je vždy vidět manžeta košile. Vyřaďte všechny kostkované košile a trička nebo svetry se vzory. Noste výhradně jednobarevné oděvy, saka i košile. Nenoste také úzké kravaty, měly by odpovídat vaší velikosti, tedy širší.

Sako si vždy zapínejte, opticky vaší postavě nejvíce pomůže právě klopami vytvořené V. Nenoste košili přes kalhoty ani bundy, využijte kabáty. Všechny opasky darujte dobrým přátelům. Pořiďte si šle. Na knoflíky. Nenoste šle na připnutí klipsy, to vypadá dětinsky. Vaše kalhoty nenoste pod břichem, ale na něm, abyste opticky prodloužili délku vašich nohou. Nenoste kalhoty s manžetami. Vaše boty by měly mít vyšší podpatek. Každý centimetr se počítá. Boty špičaté budou mnohem lepší než kulatý tvar špičky. Z doplňků plně využívejte klobouky s širší krempou a výrazné kapesníčky do saka.

Máte jinou, než shora uvedenou postavu? Jste hromotluk, muž s pupkem nebo drobek? Najděte svůj specifický způsob oblékání v jediné české knize o oděvech mužů. A k tomu stovky rad, tipů a návodů, jak budovat moudrý šatník, jak nenaletět prodejcům a kde jinde, než v obchodě můžete oděvy pořídit. Ukázat knihu Smart Casual

O autorovi

obr

Daniel Šmíd je profesionálním lektorem moderní etikety a propagátorem kultivace firemního prostředí, korektního chování, oblékání na úrovni, tvorby osobního stylu a firemní image. Jeho vášní jsou pánské oděvy a moderní gentlemanství. Má více než dvacet let zkušeností, s nimiž zájemce seznamuje prostřednictvím přednášek, workshopů, seminářů či článků v lifestylových časopisech. Mezi jeho klienty patří například Allianz, Český olympijský výbor, DRFG nebo Ernst & Young, a vyučuje rovněž na univerzitách. Pro děti a jejich rodiče napsal knihu o chování k lidem nazvanou Planeta ETK-017: Napříč vesmírem za záchranou Země (Cpress, 2018).

www.danielsmid.cz