html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Množstevní slevy na svatební objednávky

Jak vybrat doplňky pro ženicha

Potřebujete poradit s výběrem vhodných doplňků pro ženicha nebo svatební hosty? Těchto pár tipů vám přijde vhod.


Jak vybrat doplňky pro ženicha


Formální nebo rustikální

Při výběru vhodných doplňků pro ženicha je dobré myslet na celkový charakter svatby. Bude formální, více uvolněná nebo dokonce rustikální ve stodole? Na každou z těchto svateb se budou hodit mírně odlišné barvy a materiály kravat, motýlků a dalších doplňků.

Černý nebo vínový motýlek z hedvábného saténu je skvělou volbou na formální svatbu k tmavému obleku nebo smokingu. Populární jsou čím dál, tím víc i sametové motýlky, které mají nezaměnitelnou texturu.

A co svatby v rustikálním stylu?

Vsaďte na květinové vzory. Ty jsou na tuto příležitost jako stvořené. Pokud se ženich na květovanou kravatu moc necítí (což je fakt škoda), můžete květy do outfitu zahrnout třeba ve formě decentního kapesníčku do saka.


Jak vybrat doplňky pro ženicha

Vínová kravata a šle ladí s doplňky nevěsty


Motýlka nebo kravatu

Ve svatební den můžete pomocí vhodných doplňků vytvořit tu správnou atmosféru a vyladit svůj vzhled k dokonalosti. Ženich s nevěstou jsou někdy na pochybách, jestli vybrat motýlka nebo kravatu. Tady neexistuje jednoduchá rada. Hlavně záleží, v čem se ženich bude cítit dobře a pohodlně.

Svěží volbou je i namíchat motýlky a kravaty mezi ženicha a jeho partu. Naši zákazníci si hodně oblíbili kombinaci kravaty pro ženicha a vázacích motýlků ve stejném nebo doplňkovém vzoru pro jeho svědka, bráchu a další kamarády.


Jak vybrat doplňky pro ženicha

Kravata s květy pro ženicha a mint motýlky pro jeho partu


Barvy a textury

Svatební atmosféru můžete podtrhnout i vhodně zvolenými barvami a texturami látek, ze kterých jsou kravaty a motýlky ušité. V jarních a letních měsících jsou velice oblíbené bavlněné materiály s květinovými motivy, nebo třeba jednobarevné hedvábné kravaty, které se dobře kombinují se vzorovanými kapesníčky do saka. Převládají hravé výraznější barvy, nebo tlumené pastelové odstíny.

Podzimní nebo zimní svatba si přímo říká o více syté sezónní barvy jako vínová nebo oranžová. Hlavní roli zde ovšem hraje textura, která dodá kravatě, motýlku a vlastně celému outfitu ten správný sezónní charakter.

A která látka má takovou texturu?

Tušíte správně, je to vlna. Má matný vzhled a drsnější strukturu. Často je v ní i příměs lněných vláken, která jsou o něco větší a látku ještě více zvýrazní. Vlněné kravaty a motýlky skvěle doplní váš svatební vlněný oblek nebo sportovní sako. Na méně formálních a rustikálních svatbách je ženichové rádi kombinují třeba k džínám s vestou.

Jak vybrat doplňky pro ženicha

Oranžová vlněná kravata a zelený lněný motýlek na podzimní svatbu


Něco do kapsy

Nedopusťte, aby kapsa saka zůstala bez povšimnutí a oživte ji kapesníčkem, který to celé dotáhne k dokonalosti. Je více šmrncovní, když kapesníček do saka není ze stejné látky jako kravata, měl by ji ale vhodně doplňovat. K jednobarevné červené kravatě vyberte třeba kapesníček s květy v červených odstínech.

A zde je ještě jeden tip…

Když zkombinujete více vzorů, měly by mít různé velikosti a tvar. Stejně velké puntíky na kravatě a kapesníku, nebo stejně velká kostka na košili a kravatě nebude působit příliš dobře.


Jak vybrat doplňky pro ženicha

Kapesníček s proužky barevně ladí s kravatou a kontrastuje s květinovým vzorem


Zahoďte pásek, oblečte šle

V minulosti byly spíše součástí spodního prádla, takže zůstavaly schované pod sakem. Jejich jedinou funkcí totiž bylo udržet kalhoty tam, kde mají být.

Dnes jsou šle, kromě své funkční stránky, také módním doplňkem. Nejčastěji je asi můžete vidět na méně formálních svatbách, kde má ženich na sobě jen košili bez saka, kalhoty a šle s motýlkem jako hlavní doplněk celého outfitu. Vybrat si můžete buď variantu na klip, nebo šle s koženými poutky, které se na kalhoty připnou pomocí knoflíků na vnitřní straně kalhot.


Jak vybrat doplňky pro ženicha

Bílé šle na poutka a světleoranžová kravata