html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Využijte dopravu zdarma. Zadejte kód: DOPRAVA2023. Jen do středy 1.2.2023

Jak připevnit šle na poutka ke kalhotám

Často se nás ptáte, jak vlastně připevnit pánské šle na poutka ke kalhotám. A proto jsme se rozhodli sepsat krátký návod jak na to.


Jak připnout kšandy na poutka ke kalhotám


Princip je jednoduchý. Takovéto šle se na kalhoty připnou pomocí knoflíků. Ty je potřeba ale na kalhoty nejprve našít. Pokud tedy nemáte kalhoty z roku 1922, kde by asi standardně byli našité. V té době totiž byly kšandy součásti oblečení skoro každého muže.

Naše kšandy mají variabilní zapínání. V případě, že budete chtít použít zapínání na klipy, stačí poutka z kalhot odepnout, aby nepřekáželi. Pro připnutí kšand pomocí poutek postupujte následovně.

Šle na poutka mají obvykle 6 dírek, takže Vás čeká našití 6 knoflíčků na každé kalhoty, na kterých chcete šle nosit. Doporučujeme knoflíky našít zevnitř kalhot, kde nebudou vidět a překážet, když kalhoty nosíte i bez šlí. K našim šlím Vám standardně přibalíme knoflíčky na jedny kalhoty, abyste je nemuseli nikde shánět.


Jak připevnit šle na kožená poutka ke kalhotám


Kam přesně knoflíky našít?

Tohle bude hodně individuální. Záleží jak Vám to bude vyhovovat a která poloha poutek bude pro Vás pohodlnější. Někomu se líbí poutka blíže u sebe a směřující jakoby dolů (na fotkách), jiný zase preferuje umístění poutek dál od sebe.

Zkuste to třeba takhle: změřte vzdálenost 8-10 cm od zipu kalhot směrem do strany a zde umístěte první knoflík asi 1 cm pod horní hranou kalhot. Od tohoto knoflíku změřte 6 cm dále do strany a zde bude druhý knoflík (viz obr.) Celý tento postup zrcadlově zopakujte pro druhou stranu kalhot. Na zadní stranu kalhot našijte 2 knoflíky tak, aby byly opět od sebe vzdálené 6 cm a vycentrované na střed.


Jak připevnit šle na kožená poutka ke kalhotám


Jak připevnit šle na kožená poutka ke kalhotám


A je to. Teď už jen stačí navléct poutka na našité knoflíčky a šle jsou připravené na nošení.


Jak připevnit šle na kožená poutka ke kalhotám


Jak připevnit šle na kožená poutka ke kalhotám