html>  EU          html>  SK        Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Množstevní slevy na svatební objednávky

Jak na moudrý šatník s nízkým rozpočtem?

Velmi dobře rozumím situaci, kdy vám ekonomické důvody nedovolují pořídit si zbrusu nové oděvy do práce na novou pozici nebo na pohovor poté, co jste řádku let studovali. Ani vás k tomu nenavádím, ani nemotivuji. Na pořadu dne je moudré posouzení toho, co už máte a nevyhnutelná několikahodinová návštěva obchodů s konfekcí a podrobné hledání v dobrých second handech. A „mantra“ pořizování oděvů, který zní: materiál, střih, barva. To vše s dostatečným předstihem, protože budou nutné úpravy, které běžně trvají tři týdny. Většinou na vás švadleny nečekají, až jim přinesete práci. V případě, že ano, zvažte, zda jste ve správném krejčovství. 


Daniel Šmíd Smart Casual


Jak konkrétně sestavit oděvní kombinace pro práci, kterou chcete v případě, že je váš rozpočet omezený? Je to relativně snadné, což se obecně snadno říká. V tomto případě to však lze relativně snadno i zrealizovat. Za několik málo tisíc korun se mohou, při moudrém nakupování, dostat do vašeho šatníku skvělé oděvy. Zde jsou tři náměty ze sedmi, jak při malém rozpočtu vytvořit veliký a skvělý šatník.

1. Držte se klasiky, kupujte klasické oděvy v klasickém střihu v klasických tlumenějších barvách, které se neokoukají. Obloukem se vyhněte módním oděvům a výraznějším trendům. Pokud to chcete a pozice, o kterou se ucházíte, to dovolí, přidejte jen „špetku“ cenově nenáročných výraznějších doplňků, které můžete jednoduše kdykoli nahradit něčím jiným. Střídmě barevné ponožky, žádné barevné „hrůzy“, kapesníček do náprsní kapsy saka nebo motýlek udělají parády dostatek.  

2. Nakupujte oděvy v nejvyšší možné kvalitě, kterou si můžete dovolit. Ve většině případů cena opravdu vyjadřuje hodnotu a kvalitu oblečení. Jsou jistě výjimky, mezi které patří značkové oděvy, a cena někdy kvalitu nevyjadřuje. Pokud nemáte prostor v rozpočtu, hledejte vysokou kvalitu mezi věcmi z minulé sezony nebo mezi použitými oděvy. Inspirujte se tím, co se vám opravdu líbí a váš šatník to potřebuje, a hledejte to. Nenechejte se odradit a jděte hledat do obchodů s vintage oděvy. Jistě je při vašich nákupních expedicích naleznete.

3. Nakupujte méně, ale lepší kousky. Pokud nakoupíte opravdu kvalitní oděvy z dobrého materiálu, budete jich moci nakoupit méně. Vybírejte si univerzální kusy, které se vám budou lépe kombinovat, pusťte z hlavy oděvy, které se do vašich barevných kombinací nehodí, i kdyby byly sebelacinější. Vybírejte klasické kusy bez vzoru. Jednu a tutéž bílou nebo blankytně modrou košili můžete nosit s jiným sakem nebo kalhotami a nemusíte se obávat, že si někdo všimne, že máte stejnou barvu košile. Každý den však musí být čistě vypraná a vyžehlená.


Daniel Šmíd Smart Casual


Další čtyři kroky, jak vybudovat opravdu funkční, moudrý a také udržitelný šatník, když jste student nebo jste na vlastních nohou krátce, najdete v nové „bibli“ moudrého oblékání. Knize, která se věnuje výhradně pánským oděvům, obuvi a doplňkům a je bohatě ilustrovaná 40 fotografiemi a 70 ilustracemi.


Ukázat knihu Smart Casual

O autorovi

obr

Daniel Šmíd je profesionálním lektorem moderní etikety a propagátorem kultivace firemního prostředí, korektního chování, oblékání na úrovni, tvorby osobního stylu a firemní image. Jeho vášní jsou pánské oděvy a moderní gentlemanství. Má více než dvacet let zkušeností, s nimiž zájemce seznamuje prostřednictvím přednášek, workshopů, seminářů či článků v lifestylových časopisech. Mezi jeho klienty patří například Allianz, Český olympijský výbor, DRFG nebo Ernst & Young, a vyučuje rovněž na univerzitách. Pro děti a jejich rodiče napsal knihu o chování k lidem nazvanou Planeta ETK-017: Napříč vesmírem za záchranou Země (Cpress, 2018).

www.danielsmid.cz