html> EU       html> SK      Zákaznická podpora: 602 621 974        Doprava a platba        Kontakty        O nás

Jak kombinovat kravatu a kapesník?

Znáte to.

Outfit je už skoro dokonalý, ale pořád tomu ještě něco chybí. Kapesníček do saka je tím pravým detailem, který to celé dotáhne k dokonalosti.


Jak kombinovat kravatu a kapesníček do saka


Jak ho kombinovat s kravatou? Tady je několik základních tipů, které se Vám budou hodit:

● Kapesníček by neměl mít stejný vzor jako kravata, měl by ji nějakým způsobem doplňovat.

● Vyberte kapesník, který má v sobě zastoupenou barvu kravaty nebo košile. (Modrá kravata + krémový kapesník s modrými květy)

● Pro docílení zajímavého kontrastu dobře fungují osvědčené kombinace barev: hnědá-zelená, hnědá-modrá nebo šedá-vínová.

● Pokud si nejste jistí a barvy a vzory vám dělají problém, tak můžete začít jednoduše: jednobarevná kravata + kapesník se vzorem, vzorovaná kravata + jednobarevný kapesník.

● Pokud kombinujete vzorovanou kravatu i kapesník, tak by vzory měly mít různé velikosti. Třeba malé puntíky na kravatě kombinovat s velkými květy na kapesníčku.

A teď si ukážeme 3 konkrétní kombinace.


1. Jednobarevná kravata a vzorovaný kapesník.

Jednoduchá kombinace oranžové kravaty a hedvábného kapesníku s béžovými a oranžovým puntíky. Hodí se skvěle k modrému obleku.​

Jak kombinovat kravatu a kapesníček do saka


2. Vzorovaná kravata a jednobarevný kapesník

Vyberte kapesník v barvě některého ze vzorů na kravatě. Zde jsme vybrali okrový kapesník, který ladí s okrovým kárem na šedé kravatě.

Jak kombinovat kravatu a kapesníček do saka


3. Vzorovaná kravata i kapesník

V tomto případě je důležité vybrat vzory odlišné velikosti a tvaru. Malé puntíky na kravatě i kapesníku nebudou působit moc dobře. Chce to najít určitý kontrast. K modré kárované kravatě je dobrou volbou kapesníček s velkým vzorem květů. Modré květy navíc pěkně ladí s barvou kravaty.

Jak kombinovat kravatu a kapesníček do saka


IFrame